Dostlugunsesi

Dostlugunsesi.com.tr.tc  sesidostlugun seslisohpet sesli cihat kopuyoruz hadin sizde gelin süper sohbetler burda eglence sevgi saygı aşk mizah magazin arzuluyuz.biz Dostlugunsesi

Advertisements
Post hau arzuluyuz, görüntülü sohbet, Goruntulu Chat, sesli chat, SesliChat, seslichat siteleri atalean eta , , laburpen hitzekin publikatua izan da. Gogokoetara gehitzeko lotura iraunkorra.

5 erantzun Dostlugunsesi -ri

 1. yonca-k dio:

  deniz seviyesinde bulunan ırmakların denizlere döküldüğü yerlere yakın yerler olduğu için tuza azda olsa tahammül edebilirler.50lt suya atılan bir çay kaşığı tuz cennet balıklarının sağlıklı yaşamasını sağlar.Akvaryumdaki bazı hastalıklara direnç kazanmasını sağlar.Bitkili ortamlarda yaşadıkları için akvaryuma bol bol bitki koymanızda yarar var.Yavru döneminde iyi bir karma akvaryum balığı olsada büyüyünce agresifliğinden karma akvaryumlar için uygun olmayabilir.Yabani bölgede yırtıcıdırlar. Böcekler, omurgasız hayvanlar ve yavru balıkları yerler.
  Cennet balığı Çin, Kore ve Tayvan’da deniz seviyesindeki ırmak ve göllerinde bulunur. Boyları 7-8 cm civarında güzel bir akvaryum balığıdır. Macropodus viridlaratus türünden,renkleri mavi ila yeşildir üzerinde bakır rengi dikey şeritler bulunur. M.opercularis’te renkleri turuncu şeritleri mavidir.Sırt ve anüs yüzgeçleri ile kuyruğunun her iki ucu ince uzun tül halinde olur.Karın yüzgeci de çok uzundur.Cennet balıkları akvaryumda kalabalık olarak beslenmezler.Çünkü kuvvetli olan erkek diğer balıkların ölümüne yol açabilir. Bitkili akvaryumdan çok hoşlanırlar.Cennet balıklarında üreme su yüzeyinde köpükten yuva yaparak olur, 500′e yakın yumurta bırakırlar.Ayrıca pul yemi de yerler yosun ve salyangoz yumurtası gibi değişik maddelerle de beslenirler. Ve salyangozların çok fazla üremelerini kontrol altına alırlar. En az 80 litrelik akvaryum gerektirir.Bakımı çok kolaydır.Yeni başlayanlara önerilir.
  seslimekan sesli-mekan yalandunyam seslidunya seslisehir yildizsesli gvzsesli seslimekannet seslimekanbiz tiklasohbet sohbet seslisehirde

 2. yonca-k dio:

  Örümcekler yırtıcı ve aç gözlü hayvanlardır. Birbirlerine saldırmaktan çekinmezler. Avları çok çeşitlidir. Çoğu, böceklerle beslendiklerinden faydalı sayılırlar. Bazı tropikal türler amfibyum, sürüngen, küçük kuş ve memeli gibi omurgalıları avlarlar. Örümceklerin hepsi avlarını yakalamak için tuzak ağları kurmaz. Bir kısmı avlarını kovalayarak veya üzerlerine sıçrayarak yakalar. Suda böcek, kurbağa ve balık avlayanlar da vardır. Yakaladığı avını, kıskaçlarına açılan zehir salgısı ile felce uğratır. Sonra ısırarak avının iç organlarına, eritici enzimler ihtiva eden tükrük salgısını akıtır. Kısa bir zaman zarfında, avın iç organları eriyerek sıvı haline gelir. Örümcek, emici midesini bir pompa gibi kullanarak bu sıvıyı emer. Av, kısa bir sürede içi boş kabuğa döner. Örümcek, bu boş kabuğu ya olduğu yere bırakır veya başka bir yere atar. Böcekler, küçük kuşlar bu avlar arasındadırlar.
  Örümceğin Ağ Yapması:Ağ yapacak olan bir örümcek, önce yüksekçe bir yere tırmanarak, ağın ucunu bulunduğu kısma yapıştırarak ipek iplik yardımıyla aşağı süzülür. Gözüne kestirdiği bir dala ulaşarak bağlantı kurar. Sonra o iplik üzerinde gidip gelerek ağı kalınlaştırır. Daha sonra vücudundan çıkmakta olan ipliğin bir ucunu ilk ipliğe tutturarak kendisini boşluğa bırakır. Ağa bağlı halde bir yere varınca, o ucu vardığı yere yapıştırır. Bu yolla birkaç gidiş gelişte ağın kaba iskeleti meydana gelir. Bundan sonra iskeletin merkezi çevresinde dairevi halkalar yaparak ağı tamamlar.
  Bazı örümcekler düşmanlarından korunmak için çeşitli hilelere başvururlar. Güneydoğu Asya’da bir örümcek türü yaptığı büyük ve dairevi ağının ortasında durur. Bu duruş örümcek yiyen kuşlar için kolay bir hedef teşkil eder. Örümcek, düşmanlarını yanıltmak için birkaç adet sahte ağ merkezi tesis eder. Yediği avlarının kalıntılarını da ağ merkezlerine takarak manken örümcekler kullanır. Başka bir örümcek çeşidi de diken ve ağaç kabuklarından manken örümcekler yapar. Örümcek ağlarının ipleri ipektir. Bu iplikler, aynı çaptaki çelik telden daha sağlamdır.
  Örümcek Türleri:
  *Büyü örümceği
  *Su örümceği
  *Kurt örümceği
  *İnleri kapaklı örümcekler
  1-Büyü örümceği:Bir zeytin tanesi gibi siyah ve parlak olan bu örümcek, genellikle karanlık yerlerde, tavan aralarında yaşar. 8 gözü vardır. Karın bölgesinde tepeleri birleşik iki üçgene benzeyen (kum saati gibi) bir işaret vardır.
  2-Su örümceği
  Örümcekler içinde en enteresan olanı budur. Birçok mahareti vardır. Mahareti, karada yaşayıp suda avlanması sebebiyledir. Suyun derinliklerine, ördüğü çok sıkı ve su geçirmeyen keseciğini su yüzeyinden getirdiği hava ile doldurarak, bir tür dalgıç çanı yapar.
  3-Kurt örümceği: Eşek arıları düşmanı olduğundan, onlardan uzak olmak için çoğunlukla geceleri dolaşarak böcek avlar.
  4-İnleri kapaklı örümcekler: Sıcak ülkelerde yaşarlar. Yaz aylarında tarla, bağ gibi yerlerde çok rastlanır. Toprakaltı inlerde yaşayan birçok örümcek çeşidi mevcuttur. Bunlardan bazılarının toprak içinde kuyu şeklinde kazdıkları inlerinin girişi ipek menteşeyle örülmüş toprak bir kapakla örtülüdür

  seslimekan seslisehir seslibir tirtıkla sekerımsen sekerimsen sesliefsane efsanesesli birsesver ne-nerede

 3. yonca-k dio:

  Aşk ve ilişkiler, birçok insanın ilgilendiği ve merak ettiği konuların başında gelir. Bazı yalnız kişiler hayatlarında bir eş olmaksızın yaşamaktan oldukça hoşnutlardır, ancak çoğumuz birçok değişik nedenle hayatımızda yakın ilişkiler olsun isteriz. Sevgi dolu bir eş yalnızca yatağımızı ısıtmakla kalmaz, hayallerimizi destekleyip korkularımızı dinleyerek de içimizi ısıtır. Dünyanın çoğunluğunun tercih ettiği yakın ilişkiler modeli, modern toplumlar tarafından oldukça karmaşık bir hale getirilmiştir.

  Modern İlişkiye Bir Bakış
  Kadın ve erkek rollerinin eşit olmasa bile açıkça tanımlandığı geleneksel kültürlerde çiftler, toplum ve aile desteğini almaktaydı. Fakat günümüz dünyasında birçoğumuz ailevi bağlarımızdan uzaklaşmış bulunmaktayız. Ailelerimize yakın olsak dahi günümüzde geniş ailelere oldukça az rastlanmakta ve çiftler üzerinde toplumsal destek de görülmemektedir. Modern çiftlerin bir ilişkiden bekledikleri, sanayileşme öncesi toplumlardaki çiftlerin beklentilerine oranla hayli fazladır. Modern çiftler yalnızca sevgili ve ana-baba olmakla kalmamakta kimi durumlarda iş ortağı yada birbirlerinin en iyi arkadaşı konumundadırlar. Eşinizi sevmek ve günlük ev işlerini yapmak artık yeterli değildir; erkek ve kadının birbirine ait rolleri değiştirerek ve yeni yeni oluşan rollerini üstlenerek birbirlerini anlamaları gerekmektedir. Aynı cinsiyetteki çiftlerde de benzer konular görülmektedir; bireysellik cinsiyetten daha önemli bir konudur.

  Tek başına aşk yeterli değildir. Yakın bir ilişkide bir arada yaşamayı başarabilmek için yerine gelmesi gereken başka kriterler de vardır. Aslında aşk, kişiden kişiye farklılık gösteren bir olgudur. Ateşli aşk “seni düşündüğümde kendimi harika hissediyorum” cümlesi ile özetlenebilir. Bu, aşkın ihtişamının tadına vararak yaşayan ve egoyu gözler önüne seren Aslan tarzı bir yaklaşımdır. Aslında yukarıdaki cümle ile ifade edilen şey şudur: “Sana olan aşkım kalbimin derinlerinden geliyor, bu aşkı tetikleyen sen olabilirsin, ama aslına bakarsan bu tamamen benim yarattığım birşey.” Bu tarz bir yaklaşımda “dinlemek” asla resmin bir parçası değildir. Su tarzı aşk ise daha çok Ay’ın etkisi altındadır: diğer kişinin ihtiyaçlarına cevap verebiliyor olmak önemlidir. Ateşli aşık, partnerinin ilişkiden tatmin olmadığını öğrendiği an şaşkınlık duyar. “Fakat ben seni seviyorum aşkım”, “Seni düşündüğümde kalbimin kapıları açılıyor, içimden enerji fışkırıyor sanki”. Ne var ki diğerinin beklediği bu değil, duyulmak, hissedilmek ve kabul görmektir; yani Ay tarzında sevilmek ister.
  seslimekan seslisehir ne-nerede yildizsesli tirtikla seslidunya tiklasohbet sekerimsen cafedeyiz seslisehirde seslidunya kralsesli kraloyun zirve100 biz arzuluyuzdayız

 4. gazeteci-k dio:

  ıra Site Adı PR Kategori Bugün Dün
  221 Besnihaber.com Besni haber ve program portalı 4 Bilgisayar
  222 Turkcetv.net Bedava online canlı türkçe tv izle seyret 1 Basın
  223 İzleyecen.com Dizi izle film izle klip izle dizi izle film izle 0 Sinema
  224 Vidoynat.com Video paylaşım platformu 3 Eğlence 1310 2181(244)
  225 Gazetekeyfi.biz Gazete keyfi 3 Gazeteler 1293 1852(282)
  226 Videodersane.com Öğrenci, sınav, öss, kpss, sbs, ales, 0 Sınav
  227 Keskinlininmutfagi.blogcu.com Resimli pasta kek kurabiye yemek yas pasta salata 3 Yemek
  228 Emlaknerede.com Emlaknerede.com 2 Ekonomi
  229 Oyunbara.com Oyun kumbaranız, sizin için birikmiş bir dolu oyun 2 Oyunlar
  230 Arkasiradakiler.forumm.biz Arka siradakiler fan 2 Eğitim
  231 Dosthane.de Dosthane şiir, e.kart, fotoğraf 4 Edebiyat
  232 Programli.com Programli.com 2 Kaynaklar
  233 Saglikplatformu.com Sağlık platformu 3 Sağlık
  234 Cinema2011.blogspot.com Full online eglence 0 Eğlence
  235 Arkadaskeyfi.net Chat, sohbet, muhabbet, arkadaslik, cet, geyik, 0 Sohbet
  236 Birakma.com Aşk forumu 3 Düşünce 1206 2276(235)
  237 Oyunsalonu.de Oyunsalonu.de okey, tavla, batak ve online oyun 2 Oyunlar
  238 2kisilikoyunlar.org 2 kişilik oyunlar 2 Oyunlar
  239 Diziizle.web.tr Dizi izle 2 Basın 1195 2445(223)
  240 Sineport.com Sineport.com..en son filmler,dvd 5 Sinema

  Sıra Site Adı PR Kategori Bugün Dün
  241 Seslisohbetci.net Sesli sohbet 2 Sohbet
  242 Pafuli.net Güncel haber resim galeri forum 4 Düşünce
  243 İlanver.ws Bedava ilan ver 3 Ekonomi
  244 Harabe.net Harabe.net tartışma forum 3 Sohbet
  245 Futbolseyret.com Maç özetleri 0 Futbol
  246 Exforum.net Exforum 1 Forumlar
  247 Multiarsiv.com Türkiye’nin en büyük müzik arşivi 3 Müzik
  248 Guzelresimler.name.tr Güzel resimler 0 Fotoğraf
  249 Ucakciyiz.biz Havacılıktan daha ötesi 3 Uzay
  250 Forum.globaliddaa.com Globaliddaa 3 Spor
  251 Dantelresimlerim.blogcu.com Örgü knitting crochet – Hobi
  252 Sinemaclub.org Online sinema club – Sinema
  253 Kpss10.com Kpss hazırlık 2 Sınav
  254 Sirinlerim.net Sirinlerim.net 3 Eğitim
  255 Abruzzitr.blogspot.com Rapidshare movies tv series 3
  256 Webmerkezim.net Webmerkezim.net webteki bir numaralı adresiniz 0 Basın
  257 İyinesil.com Eynesil ve karadeniz’in genç vizyonu 4 Yerler
  258 Hayalrap.net http://www.hayalrap.net 2 Müzik 1101 1916(270)
  259 Alemyap.com Alemyap.com turkiyenin en kaliteli sohbet sitesi 0 Sohbet
  260 Otopsi.gen.tr Otopsiler 1 Sağlık Bil. 1089 2118(247)

  Sıra Site Adı PR Kategori Bugün Dün
  261 Yemek-oyunlari.net Yemek oyunları 1 Oyunlar
  262 Tamtakir.com Tamtakir.com portal 2 Güzeller
  263 Bukalp.com Güzel sözler – diziler – hikaye 2 Eğlence
  264 Uyesiz.com Oyun oyunlar video sinema resim sohbet canlitv 1 Oyunlar
  265 Tfutbol.com En son transfer haberleri burada 4 Futbol
  266 Gulsehri.com S e l i n i n–s i t e s i—– 4 Kişisel
  267 Turkyeri.com Turkyeri.com güzel dostluklar icin. 4 Sohbet
  268 İrcforum.net İrcforum 1 Hizmetler 1051 2013(260)
  269 Benimoyunlarim.com Oyun sitesi 1 Oyunlar
  270 Video.turkeylog.com Turkeylog video 2 Eğlence
  271 Lostizleyelim.blogcu.com Lost izle lost dizisi 0 Sinema
  272 Otelinfo.com Hotel ve tatil rehberi 3 Turizm
  273 Teknoplanet.blogcu.com Bedava program oyun msn ifadeler nıck 2 Bilgisayar
  274 Tavla.eu Tavla – bedava tavla oyunu 4 Oyunlar
  275 Bilgisayar-destek.com Bilgisayar destek ve teknolojik haberler 2 Donanım
  276 Polisolmakistiyorum.com Polis olmak isteyenlerin rehber sitesi 2 Eğitim
  277 Klipizle-tr.com Klip izle 0 Müzik)
  278 Oguforumu.com Esogü öğrenci forumu 2 Okullar
  279 Hastaliklar.net Tüm hastalıklar ve hastaneler 3 Sağlık Bil.
  280 Karar.org Haber, haberler, son dakika haberleri, magazin, 3 Donanım

  Sıra Site Adı PR Kategori Bugün Dün
  281 Sonicoyunlari.net Sonic oyunları,sonik macera,mega sonic,flash sonic 0 Oyunlar
  282 Silahoyunlari.com Silah oyunları 4 Oyunlar
  283 Kral-sinema.com Online film izle 0 Sinema
  284 Dersfizik.com Lise fizik konu anlatımı 1 Eğitim
  285 Dizidiyari.com Dizi diyari 2 Basın )
  286 Guzeloyunlar.gen.tr Güzel oyunlar 1 Oyunlar
  287 Serdarkalkan.com Teknoloji ve tasarım öğretmeni 3 Eğitim
  288 Yumurcak-tv.com Yumurcak tv 2 Eğlence
  289 Otobant.com Sahibinden araba 2 Bilgisayar
  290 Burclar.us Burçlar 2 Kişisel)
  291 Capkinalem.de Görüntülü video sohbet chati 0 Sohbet
  292 Sohbetland.net Sohbetland 2 Sohbet
  293 Teknodownload.net Teknodownload 2 Forumlar
  294 Mp3player.bloggum.com Kraltv şarkı dnile grup hepsi 4 yüz 1 Müzik
  295 Dilosum.de Kilim fm 87.2 3 Müzik
  296 Kurtlarvadisipususonbolum.blogcu.co Kurtlar vadisi pusu izle 2 Eğlence
  297 Bez-bebek.com Bez bebek 1 Basın
  298 Muhabbet.net Muhabbet 4 Sohbet
  299 Hdfilmindir.com Hd film sitesi 1 Sinema
  300 Oyuntoplist.com Oyun gemisi 2 Oyunlar

  Sıra Site Adı PR Kategori Bugün Dün
  301 İlgazeteleri.com Mahalli gazeteler 4 Basın
  302 Arabayarislari.net Araba yarışları motor yarışları oyunu oyunları 1 Oyunlar
  303 Cartoonnetwork.bloggum.com Çizgi film izle 0 Oyunlar 913 1663(313)
  304 Divx-down.com Divx ve mp4 forumları 0 Eğlence
  305 Yapi360.com Yapı malzemeleri 0 Şirketler
  306 Rixoyun.biz Rixoyun,rix oyun 0 Oyunlar
  307 Studyo24.net Müzik müzisyen ilan forum 3 Müzik
  308 Osys.gen.tr Türkiyenin sınavlara hazırlık portalı 3 Sınav
  309 Egitimboard.com eğitim kaynak siteniz plan sunu proje performans 2 Eğitim
  310 Televizyonlar.net Televizyonlar, televizyon kanalları 5 Basın
  311 Kral.fm Kral fm ilaç gibi radyo 3 Yerli Müz.
  312 Danteloyaornekleri.com Dantel oya örnekleri 3 Hobi
  313 Hamileportal.com Hamile portal 2 Sağlık
  314 Oyunlarim.info Oyun indir oyun yükle oyun oyna 0 Bilgisayar
  315 Emlakcilarsitesi.com Emlakcilarsitesi 4 Ekonomi
  316 Orumcekadamoyunlari.com Örümcek adam oyunları örümcekadam oyunları 2 Oyunlar
  317 Sohbet39.com Sohbet odaları,sohbet odası 3 Sohbet 886 1734(301)
  318 Formatorum.org Bilgisayar ve formatör öğretmenler portalı 2 Bilgisayar
  319 Sevgiozel.com Güzel sözler 0 Eğlence 880 1696(307)
  320 Yarisoyun.org Yarış oyun yarış oyunu 2 Oyunlar
  Sıra Site Adı PR Kategori Bugün Dün
  321 Bendenkacmaz.com Portal 3 Sanat
  322 Kiz-oyunu.com Kız oyunları 1 Oyunlar
  323 Scoobydoooyunlari.com Scooby doo oyunları sukubi duu oyunu 0 Oyunlar
  324 Sanayionline.com Türkiye sanayi rehberi 2 Şirketler
  325 Sosyalbilgiler.biz Sosyal bilgiler portalı 3 Eğitim
  326 Videodershane.com Ders videoları öss oks kpss les 4 Sınav
  327 İndirfilm.blogspot.com Rapidsiz film indir 0 Sinema
  328 Zombioyunlari.com Zombi oyunları 1 Oyunlar
  329 Gezginrehberi.com Gezgin rehberi 1 Yerler
  330 Msngulu.com Msn download msn ifadeler nickler 0 Sohbet
  331 Bilgit.com giriş sayfası iş sağlığı ve güvenliği 4 Ekonomi
  332 Wit.blogcu.com Film fragmanlar, diziler, grup hepsi, ödev ara bul 1 Eğlence
  333 İzletube.com İzlesene 0 Eğlence 830 1246(393)
  334 Aceleindir.net Aradığınız ne varsa acele indirin 0 Kaynaklar
  335 Birdiyar.com Birdiyar.com eglence oyun sohbet 2 Komedi
  336 Karpuzpeynir.com Karpuzpeynir 1 Eğlence
  337 Lost5besincisezon.blogspot.com Lost 5.sezon lost beşinci sezon izle 0 Basın
  338 Hilalegitim.net Hilal eğitim net 3 Eğitim 807 1486(342)
  339 Pictureturk.com Tüm resimler, all pictures, ligtv canlı, forum 0 Fotoğraf
  340 Metaltr.net Metaltr 0 Müzik 799 1356(374)

 5. Zirve100 Zirve100 Site istatistikleri. Zirve100 En iyi Zirve100.biz arzuluyuzbiz

Utzi erantzun bat

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Aldatu )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Aldatu )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Aldatu )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Aldatu )

w

Connecting to %s