Kötü Uçağı Rus Hostes Kurtarır

Köhne uçakları, ağza alınmaz yemekleri ve kötü hizmetiyle nam salmış Rus havayolu şirketi Aeroflot, devrime hazırlanıyor.

Rus havayolu işe hostesleri değiştirmekle başlıyor. Şirket artık sadece çekici ve güzel hostesleri işe alacağını açıkladı.

Aeroflot’un kötü imajını değiştirmek üzere kolları sıvayan yeni patronu Vitali Savelyev dün yeni hosteslerin tamamının ‘çok çarpıcı, çok göz alıcı kızlardan’ seçileceğini açıkladı.

Yeni kurallara göre sadece 36 beden kızlar hostes olarak alınacak. Değişim sadece hostesleri kapsamıyor. Yeni patron, şirketin yeni uçaklar satın alacağını ve mavi-turuncu üniformaların da değişeceğini söyledi.

Rus gazetesi Vedomosti’ye konuşan yeni CEO, “Psikologlar şu an üniformalarda kullanılan renklerin yolcular üzerinde olumsuz etkisi olduğunu söylüyor. Diğer büyük havayolu şirketlerinin üniformalarını inceledik. Ayrıca oğlum bana Virgin Atlantic’in (İngiliz havayolu şirketi) harika bir videosunu gönderdi. Tüm hostesler parlak kırmızı üniformalar içinde profesyonel mankenler gibi görünüyordu” diye konuştu.

Yeni üniforma, 40 modaevinin hazırladığı üniformalar arasından seçilecek. Bir grup Aeroflot hostesi de eğitim almaları için Singapur’a yollanmış. Savelyev, “Yolcu daima haklıdır. Yolculara kaba davranan çok sayıda hostesi kovduk” diyor.

Şirket, Rus yapımı uçaklarının tamamını da ıskartaya çıkarmayı ve Tupolev tipi uçaklarının yerine Boeing ve Airbus’lar almayı planlıyor. Çoğu çok eski olan uçakların ciddi tasarım hataları bulunuyordu. Şirkete göre uçakları değiştirme sebebi, güvenlik kaygılarından olduğu kadar, yakıt tasarrufundan da kaynaklı… kotu-ucagi-rus-hostes-kurtarir

Advertisements
Post hau arzuluyuz atalean publikatu zen. Gogokoetara gehitzeko lotura iraunkorra.

Utzi erantzun bat

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Aldatu )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Aldatu )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Aldatu )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Aldatu )

w

Connecting to %s