Ramazanda cinsellik ve seks nasıl olmalı?

Cinselliğin büyük bir tabu olması Ramazan ayının gelmesiyle iyice kafa karıştırıyor. Ramazanda cinsellik caiz mi? Ne zaman olmalı? Nasıl olmalı? Sağlık için uygun mu? Tüm bu sorulara Cinsel Sağlık Enstitüsü cevap verdi.Ramazan ayının başlamasıyla her yıl olduğu gibi “Ramazan’da cinsellik nasıl yaşanmalı?” konulu tartışmalar da gündeme gelmeye başladı.Basın açıklamalarıyla ve anket çalışmalarıyla gündem yaratabilen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Cinselliğin ülkemizde hala bir tabu olduğunu savunan CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe;
“Cinsellikte topluma hâkim olan abartılmış ayıp, yasak ve günah kavramları, kişinin nikâhlı eşiyle yaşadığı normal cinsel ilişkileri bile gölge altına alabiliyor. Bunun en güzel örneklerinden biri Ramazan ayında yaşanan cinsellik tartışmalarıdır.

Ramazan ayında cinsellik çok yanlış bir şekilde, sanki bir suç, bir günah ya da çok kötü bir eylemmiş gibi algılanabiliyor. Hangi ayda olursa olsun, bir insan yanlış yapıp sonuçlarına katlanıp, acı çekerse; eşiyle sağlıklı bir şekilde cinsel ilişkiye girdiğinde de o kadar rahatlar ve keyif alır.” dedi. ramazanda-cinsellik-ve-seks-nasil-olmali

 

 


Advertisements
Post hau Cinsellik atalean publikatu zen. Gogokoetara gehitzeko lotura iraunkorra.

Utzi erantzun bat

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Aldatu )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Aldatu )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Aldatu )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Aldatu )

w

Connecting to %s