142 bin Coni amerika abd askeri Türkiye'yi kuşatacak

Irak’tan çekilen 142 bin Amerikan askeri, önce İncilik Üssü’ne gelecek. Sonra ailelerini de yanlarına alacak Coniler, Beyaz Saray desteğiyle Türkiye’nin dört bir tarafına tatile gidecek  Amerikan askerlerinin Irak’tan çekilmesi, Türkiye’ye de maddi açıdan büyük bir döviz girdisi sağlayacak… Öyle ki ABD Başkanı Barack Obama, seçim vaadini gerçekleştirmek için Irak’taki 142 bin Amerikan askerinin, Aralık 2009’dan itibaren ülkelerine geri döneceğini açıkladı. Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’dan, İncirlik Hava Üssü’ndeki 39. Wing Komutanlığı’na gönderilen yazıda, ilk etapta Irak’tan çekilecek 100 bin askerin (42 bini ise ilk grup tamamlandıktan sonra çekilecek) İncirlik’te toplanacağı ve sevkiyatın bu üs üzerinden sağlanacağı belirtildi. Ancak Beyaz Saray, Irak’ta zor şartlar altında görev yapan Amerikan askerlerine bir de tatilhediye ediyor.

Anket yapıldı, biz çıktık!
Irak’taki Amerikan askerleri arasında yapılan anketlerde, “Tatilinizi hangi ülkede yapmak istersiniz? sorusuna verilen yanıtların büyük bir çoğunluğu “Türkiye” oldu. Aileleriyle birlikte 1 hafta tatil yapacak olan Coniler’in Türkiye tercihinden sonra kent olarak da İstanbul ve Antalya’nın adı ön plana çıktı. Tatil için Türkiye’nin tercih edilmesinin nedenlerinden biri olarak ise Bağdat ve Tikrit’te görev yapan Türk asıllı 100’ü aşkın Amerikan askerinin Türkiye’yi anlatması gösteriliyor. sesli amerika sohbet siteleri amerika çet amarika seks odalari

Adana esnafı da kazanacak
Aralık ayından itibaren 8 aylık sürede çekilmesi planlanan 142 bin Amerikan askeri, Adana esnafını da sevindirecek. Çünkü İncirlik’te bulundukları günlerde Amerikan askerlerine sık sık çarşı izni verilecek.

Amerikan ordusunda 101 Türk bulunuyor
Amerikan ordusu, askerlerine yüksek ücret ödüyor. Irak’ta görevli Coniler’in maaşı 3 bin dolar civarında… Ayrıca göçmenlere de vatandaşlık veriliyor. İşte bu nedenle, 6’sı kız 101 Türk, Irak’ta ABD üniformasıyla görev yapıyor. Irak’ta görevli Türk kızı Romina da Amerikan ordusunda… İzmirli Romina, “Arkadaşlarım Türkiye’yi çok merak ediyor” dedi.

Başka sürprizler de var
ABD Başkanı Barack Obama, Irak’ta görev yapan Amerikan askerlerin yaşadığı sıkıntıları gözardı etmeyeceklerini her fırsatta söylüyor. Beyaz Saray’a yakın kaynaklar, tatil sırasında günlük 200 dolarlık harcama kartının da Coniler’e verileceğini belirtiyor. (Takvim) 142-bin-coni-amerika-abd-askeri-turkiyeyi-kusatacak

 

amerika ordu asker tatil türkiye

Advertisements
Post hau gazete flaş haberler atalean eta , laburpen hitzekin publikatua izan da. Gogokoetara gehitzeko lotura iraunkorra.

142 bin Coni amerika abd askeri Türkiye'yi kuşatacak -ri erantzun bat

  1. büşra-k dio:

    seni seviyorum

Utzi erantzun bat

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Aldatu )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Aldatu )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Aldatu )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Aldatu )

w

Connecting to %s