arzuluyuzbiz.com

de Ertuğrul Osman’ın cenazesi Sultanahmet Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Çemberlitaş’taki II. Mahmut Türbesi Haziresi’nde defnedilmek üzere Çemberlitaş’a kadar omuzlarda taşındı.

Cenazenin cami avlusundan çıkarılışı sırasında, tekerlekli sandalyede bulunan Mahmut Usta Osmanoğlu ezilme tehlikesi geçirince, yanındakiler ile basın mensupları arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Sultahmet Camii’nden türbeye kadar cenazeye eşlik edenler arasında İsmail Ağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu da vardı. Ustaosmanoğlu’nun etrafında cemaatin sempatizanları tarafından etten duvar örüldü.

KAPIYI ZORLADILAR
Mahmut Usta Osmanoğlu ile yanında bulunanlar, daha sonra polisler tarafından çevrilen II. Mahmut Türbesi’ne girmek istedi. Polisin engellemeye çalışmasına rağmen kapıyı zorlayan bu kişiler, Mahmut Usta Osmanoğlu ve Mahmut Ünlü’nün defnin yapılacağı türbe haziresine girmesini sağladı.

Osmanlı padişahlarından II. Abdülhamit’in torunu Ertuğrul Osman’ın cenaze töreninde İsmail Ağa cemaati gövde gösterisi yaptı. Cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nu görmek isteyen sempatizanları polise oldukça zor anlar yaşattı.

Osmanlı padişahlarından II. Abdülhamit’in İstanbul’da 97 yaşında böbrek ve solunum yetmezliği nedeniyle vefat eden torunu Ertuğrul Osman, son yolculuğuna uğurlandı

 

 

 

 

 

 

sesli sohbet     sesli cet

 

 

 

 

 

 

 

Sesli siteler   sesli sohbet

Advertisements
Post hau arzuluyuz atalean publikatu zen. Gogokoetara gehitzeko lotura iraunkorra.

Utzi erantzun bat

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Aldatu )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Aldatu )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Aldatu )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Aldatu )

w

Connecting to %s