sesli biryer seslibiryer

kötükadin yataga 

Kendimi bildim bileli annemden duyduğum en büyük nasihat; “Uslu kız ol bakayım!” sözlerinden oluşan o iğreti emir cümlesiydi. Tam yaramazlık yapacakken, tam sehpanın üzerinde duran vazoyu yerle bir edecekken, tam arkadaşlarımla şakalaşacakken hep bu sözler yankılandı kulaklarımda ve son dakikada frenleyip kendimi öğretmenimin de sınıfta öğrettiği gibi hemen uslu çiçek oluverdim her yaramazlık sinyalinde. sesli-biryer-seslibiryer

 

Hani derler ya “Aile terbiyesi alarak yetişmek bambaşkadır.”, annemdeki terbiye anlayışı da buydu. Hep de övünürdü benim bu iyi, yaramaz olmayan kız çocuğu hallerimle. O övünürdü övünmesine ama benim içten içe ruhumda büyüttüğüm kötü kız çocuğundan haberi dahi olamamıştı. Hoş benim de haberim yoktu, içeride sessiz sedasız büyüyen o kuduruk kızcağızdan.

 

Erişkin bir birey olduğum günlerden birinde iş-ev ve ev-iş çıkmazında anlamsızca hayatımı paralarken, katettiğim yollar sadece bu mesafelerle sınırlıyken bünyem daha fazla dayanamayıp isyan etti. O isyanlı ve yağmurlu Eylül gününde arkadaşım Ömer’in cafesine attım kendimi. Cam kenarındaki, kırmızı küçük koltukları olan siyah masaya iliştiriverdim minik vücudumu. Sanki büyük hareketlerle otursam sandalyaye, dışarıdaki yağmuru etkileyecek, sellere neden olacakmışım gibi bir his oluştu içimde. O yüzden oturuşumda büyük bir nezaket vardı, tıpkı annemin de öğrettiği gibi.

 

Dışarıda çiseleyen yağmuru büyük bir hayranlıkla izlerken Ömer’in tok sesi perde çekti manzarama. “Sen buralara gelir miydin?” sorunun altında özlem dolu tonu duyamıyordum, bildiğiniz sitem kokuyordu sorusu! “Kaçtım canım, bayadır uğramadığımı hissedince soluk alabilmek için koşar adımlarla geldim. Gelirken bereketimi getirmeyi unutmadım tabii ki. Café’sine Deniz’i alana yağmur da promosyonumdur efendim.” dememle birlikte dudak çevresindeki kırışıklıkları birden tebessüme bıraktılar yerlerini. “Özledim seni deli kadın!” diyerek bar kısmına ilerledi. 15 dakika sonra lattenin en sevdiğim hali masamda duruyordu; Karamel Latte!

Advertisements
Post hau Ask atalean publikatu zen. Gogokoetara gehitzeko lotura iraunkorra.

sesli biryer seslibiryer -ri erantzun bat

  1. _DjYaNdAnGeL_-k dio:

    Cafeden Sonra cemın Evine GiderLer Cem Orda Kıza İçKi IsmarLar Ve Kız Uyur Sonra CeM Kızın:)):)):))

Utzi erantzun bat

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Aldatu )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Aldatu )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Aldatu )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Aldatu )

w

Connecting to %s